4 Ocak Pazartesi
İddaa Tahmin / Oranı Düşen Maçlar / Dünyada oranı düşen maçlar ne demek
rakipbahis

Dünyada oranı düşen maçlar ne demek

Dünya da oranı düşen maçları takip ederek kuponları hazırlayan ziyaretçilerimiz için bu makaleyi hazırlamak zorunda kaldık.

Dünya iddaa gündemi takip ederek son dakika bahsi yapmak uzun zamandır kullanılan bir stratejidir. Kimileri bu strateji ile kazandığını söylemiş olsalar da hala kanıtlanmış bir iddaa kazanma stratejisi değildir.

Peki oran düşme düşürme nedir ? Neden iddaa oranları açılan musabakaların sonradan oranları düşer yada çıkar ?

Bunun bir çok nedeni olabilir. İddaa oranları açılan bir musabakanın sonradan iddaa oranlarının canlı olarak düşmesinin birden fazla nedeni olabilir. Bunlardan bir kaçını sıralayalım ve bu konuda sizleri biraz aydınlatmaya çalışalım...

 

Oranı Düşen Maçlar ne anlama geliyor ?

 

 • Takımlar da yaşanan son dakika sakatlıklarıSon dakika yaşanan takım içi sorunlar ve kadro dışı bırakılan futbolcular
  Teknik direktörün son dakika açıklamaları, yada teknik ekip değişmesi
  Yönetim ve başkan açıklamaları, açıklanan galibiyet primleri seçimler kongreler
  Son dakika Maç için açıklanan galibiyet primleri
  Yönetim, Başkan son dakika açıklamaları
  Saha zemin durumu, hava koşulları
  Maça atana Hakem gibi maçın başlama saatine az bir süre kala yaşanan olaylar sebebi ile iddaa oranları önceden açıklanan müsabakaların oranları düşebilir çıkabilir…

Bunun dışında en büyük etkenlerden biri de iddaa oranları açıklanan müsabakaya tüm dünya iddaa severlerinin aynı iddaa seçeneğine ilgi göstermesidir. Bu yüzden dolayı iddaa oranları açıklayan firmalar iddaa oranları düşürür.

Örnek verecek olursak Chelsea- Arsenal maçının daha önceden açıklanan iddaa oranları
Chelsea 2,50
Berberlik 3,30
Arsenal 2,10

Bu iddaa oranlarına göre Arsenal galibiyetine oynanan çok fazla miktarda iddaa bu takımın oranlarını düşürür. 2,10 açıklanan iddaa oranı çok büyük sürprizler olmaz ise 1,95’e kadar düşebilir…

Peki gelelim en önemli meseleye. Yukarıda vermiş olduğumuz örneğe göre, herkes Arsenal galibiyetine yüklendi ve oranlar düştü diye Arsenal mutlak galip mi gelecek ? Tabiki bunun cevabı hayır. Eğer öyle olmuş olsa idi, 2,10 açıklanan Arsenal oranı sonradan 1,95’e değil 1,20 ye düşerdi. Yani buradan şunu anlıyoruz ki kesin sonuç veren bir strateji değil.

Bilmenizi isteğim ayrı bir konu da, her hangi bir iddaa sitesi kafasına göre oran değişemez. Oranları belirleyen dünya üzerinde sadece bir kaç firma vardır. Bu firmalar iddaa oranları belirler ve Dünyada ne kadar iddaa oynatan legal, illegal site varsa bu verileri kullanır. Yani takip ettiğiniz yerli yabancı farketmeksizin tüm iddaa sitelerinin iddaa oranları bir kaç firmadan alınır. Bunların dışında iddaa firmalarının bu iddaa oranlarını belirleyecek ne bilgileri ne de birikimleri vardır. İddaa oranlarını belirlemek için çok ayrı bir alt yapı olması gerekiyor.

Birde olaya başka yönden bakalım. Bazı iddaa tahmin sitelerin de kesin kazandıran bir stratejiymiş gibi makaleler okudum. Eğer sizde daha önce okumuş iseniz asla bu makalelere uyarak hareket etmenizi önermiyorum. Çok riskli bir durum. Gün gelir bir maçın oranı çok ciddi düşüş görmüştür ve sizde kesin kazanacak diye ciddi miktarlar yatırırsınız ve o maç o sonuçla bitmeyebilir. Bunun örneklerini yıllardır iddaa sektöründe olan biri olarak gönül rahatlığıyla söyleyebilirim…Hiç bir maçın garantisi olmadığı gibi, oranı düşen maçların da o sonuçla bitecek garantisi yoktur.

Son olarak çok daha farklı bir konuya değiniyorum. Unutmayın ki kumar oynatan her zaman kumar oynayan dan daha kurnazdır. Her zaman kasa kazanır lafı hepimizin beynine kazınmıştır. Bu yüzden dolayı bazen bu oran düşürme olayı iddaa sektörünün kurnazlığı olabiliyor. Galip gelmesi daha önceden beklenen takımın oranını iyice düşürüp tüm dikkatleri o maç üzerine çekip ciddi miktarda dünya üzerinde iddaa almak istiyorlar ve sonucun da maçın ters bitmesi ile ciddi miktarlarda kar elde ediyorlar.

Lafi çok uzatmadan bu konuya çok dikkat etmenizi tavsiye ediyorum.Unutmayın bu bir tuzak olabilir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir