9 Mayıs Cumartesi
İddaa Tahmin / Haberler / River Plate Boca Juniors Maçı İptal oldu

River Plate Boca Juniors Maçı İptal oldu

River Plate Boca Juniors maçı iptal edildi. Maçtan önce çıkan olaylardan sonra maçın iptal edildi. Statta ışıklar kapatıldı. Ayrıntılar birazdan gelecek.

River Plate Boca Juniors Maçı ne zaman oynanacak  ?

Maçın 1 gün ertelendiği söylendi. Maç 25 kasım saat 23:00 da oynanmasına karar verildi. iddaa severlerin merakla beklediği River Plate ile Boca Juniors arasında oynanacak maçın bir gün içerisinde oynanmasına karar verildiğinden kuponlardaki bahis seçeneği maçın oynanmasından sonra geçerli sayılacak. Eğer maç yarında ertelenirse iddaa kuponlarından bu maç çıkarılarak hiç oynanmamış sayılacak.

Libertadores Kupası’nda bu gece oynanacak Boca Juniors-River Plate maçı öncesinde olaylar çıktı.

Boca Juniors takım otobüsü River Plate taraftarlarının saldırısına uğradı. Atılan taşlar sonrasında otobüsün camları kırıldı. Olaylarda yetersiz kalan polisin attığı biber gazı, Boca Juniorslu oyuncularını etkiledi.

Boca’dan Carlos Tevez’in yanı sıra, Abila, Cardona, Almendra ve Sebastian Villa soyunma odasında kustu. Otobüsün taşlandığı sırada vücuduna cam parçaları isabet eden Pablo Perez hastaneye kaldırıldı. Maçın ertelenme ihtimali doğdu. Fakat Güney Amerika Futbol Federasyonu (CONMEBOL) maçın oynanması kararı aldı.

Boca Juniors genel sekreteri Cristian Gribaudo, “Oynamak istemeyen bazı oyuncularımız var. Bu tamamen bir felaket oldu. Oyuncularımız yaralandı. Conmebol’la konuşacağız” dedi.

Buna rağmen CONMEBOL yönetimi karşılaşmasının oynanması kararını verdi.İlerleyen dakikalarda olayın ciddiyeyin varıldı ve maç bir gün ertelendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir